Önemli Duyuru

Önemli Duyuru

2011 yılından bu yana gelenekselleşerek devam eden ve bu sene beşincisini icra edeceğimiz 5. Fikri Haklar Hukuku Seminerimizin ismi yakın zamanda kaybettiğimiz fikri haklar alanına büyük emeği ve katkısı geçmiş olan değerli başkanımız Sayın Sertaç Köksaldı’nın isminin verilmesi ile değişmiş bulunmaktadır. Seminerimiz bundan böyle her iki yılda bir “Sertaç Köksaldı – Fikri Haklar Hukuku Semineri” olarak yapılmaya devam edilecektir.

Bilgilerinize saygıyla arz olunur.

Organizasyon Komitesi


Sertaç Köksaldı

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Sertaç Köksaldı, Yüksek Lisansını, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Hukuk Lisansını ise Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

Meslek hayatına 1991-1993 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı.

1993 yılında Arçelik A.Ş.’ye katıldı. Arçelik A.Ş. bünyesinde Fikri Haklar Bölümü’nü kurdu ve şirketin fikri haklar süreçlerini oluşturdu.

2016 yılına kadar Fikri Haklar Yöneticisi olarak sürdürdüğü görevinde, patent, marka ve tasarım portföylerini yönetti ve şirketin lisans alma, lisans verme faaliyetlerini yürüttü. Fikri hakların yönetimi stratejileri ile iş planlarının birbirine entegrasyonunu sağlayarak Arçelik'i bu hususta lider konumuna taşıdı.

Fikri haklar ihtilaflarının çözümlenmesinde, ürettiği yaratıcı çözümler ile anlaşma zeminlerini ortaya çıkardı. Daha sonra iş hayatına Deriş Patent ve Marka Acenteliği'nde partner olarak devam eden Sertaç Köksaldı, Avrupa Patent Vekili, Türk Patent Vekili ve Türk Marka Vekili unvanlarına sahiptir.

Bunların yanı sıra AIPPI Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği Başkanlığı, TÜSİAD Fikri Haklar Çalışma Grubu ve Teknoloji ve Lisans Yöneticileri Derneği üyeliği yapmış, Türkiye'yi Business Europe Patentler Çalışma Grubu'nda ve Avrupa Patent Vekilleri Enstitüsü (EPI) Konsey'inde temsil etmiştir.